Jdi na obsah Jdi na menu
 


PvP - Player vs Player

Co je to PvP?

Player vs. Player (neboli souboj hráče proti hráči) je jeden ze základních aspektů hry World of Warcraft. Část lidské inteligence,dovednost a nepředvídanost toho okamžiku kdy stojíte tváří v tvář nepřátelům je naprosto jiná než když bojujete proti počítačem ovládáným nepřátelům a to je jedna z hlavních součástí PvP bojů.


Hráči všech schopností a úrovní si najdou svoje v tomto PvP systému. Ani se nestihne usadit prach a znovu zuří bitvy mezi frakcemi.Aliance a Horda se se ctí a hrdinstvím znovu pouštějí do bojů v Battlegroundech. Tvoří Arena teamy a bojují za moc a sílu své rasy. Nebo pořádají obrovské světové PvP boje.


Za to že bojují a pokládají životy za svoji rasu získávají tzv. Honor pointy (body cti). Za ty mohou získat odměny. A to v podobě zbraní, brnění, a spousty jiných předmětů. A obzvlášť velmi vzácné odměny jsou ty jenž jdou získat za tzv. Arena pointy (Aréna body).


Prozatím to je vše. V budoucnu se seznámíme se všemi aspekty PvP bojů více do hloubky.

Zatím Grab your weapons and fight for your fraction.

Duely

Duely jsou skvělou cestou jak ukázat kdo je lepší bojovník. Urazil tě nějaký jiný hráč??? Není nic jednoduššího než ho vyzvat na duel. Můžeš mít duel (boj jednoho na jednoho) s kýmkoli chceš.


Aby jsi začal duel vyber hráče, klikni pravým tlačítkem na jeho portrét a zvol položku duel.


Blízko tebe bude umístěna vlajka která znamená že boj za chvíli začne. Predtím ale nejdříve musí osoba kterou si vyzval prijmout tuto nabídku protože jinak by jsi nemohl bojovat s touto osobou.Sleduj barvu soupeřova jména. Ihned jak duel začně se barva jeho jména změní na červenou. Také uslyšís zvuk který odstartuje duel.


Jetsliže se pokusíš utéct příliš daleko od hráče se kterým bojuješ, tak se objeví tabulka, která ti oznámí že opouštíš prostor duelu. Pokud nechceš přerušit duel měl by jsi se ihned vrátit zpět k soupeři. V tom případě že se nevrátíš se po vypršení času (který je zobrazen na zmiňované tabulce) se souboj přeruší a v chatu se ti objeví "Name has fled from Name in a duel.

Doplňující informace:
 • V nějakých oblastech nejde "duelovat" (např. v SW)
 • Tvé skilly se nezvyšují během "duelování" a PvP bojů
 • Během duelu na vás ostatní hráči nemohou sesílat buffy (podpůrná kouzla)

  Tipy:
 • Během duelu se vám může stát že někteří hráči začnou okolo vás běhat, zvláště Roguové.Jestli proti nim chcete obstát budete se muset naučit tuto "techniku" také.
 • Duely jsou dobré k tomu vyzkoušet nová kouzla a efekty předmětů.
 • Někteří hráči nazývají chetováním používání potionů (lektvarů) během souboje. Proto je lepší se dohodnout s protivníkem na jejich používání.
 • Jak už bylo řečeno během souboje nemůžeš získat pomoct od ostatních hráčů v podobě třeba healu. Ale ještě před soubojem můžeš od ostatních hráčů získat buffy. Ale opět je lepší se dohodnout nejprve se soupeřícím hráčem.


  Obvyklé otázky:

  Co získám po výhře v deuelu?
  Odměnou Ti bude že po vyhře se každému hráči v zóně, ve které se právě nacházíš, objeví v chatu správa že jsi porazil hráče X v duelu.

  Přijdu o něco když prohraju duel?
  Ne nepřijdeš, není zde žádná penalizace po prohře v duelu.

  Zemřu když prohraju v duelu?
  Obvykle ne, ale nehody se stávají.
  vP (Player versus Player) soubojů si ve WoW užijete dost a je jasné, že i když se budete snažit sebe víc, tak se tomu nevyhnete.
  PvP se dá ve WoW rozdělit na několik částí: World PvP, kde proti sobě bojujete v divočině, bezcílne nebo zbíráte vlajky, Arény, kde se jenom zabíjíte ve skupinkách a Battlgroundy, kde pro výhru musíte splnit i nějaký ten úkol. Za bojováni v Battlegroundech získáváte Honor (čest), za který si můžete nakoupit spoustu překrásného vybavení.
  Battlegroundy máme ve WoW 3 a s datadiskem The Burning Crusade přišel i 4., který je ale přístupný jen pokud ho máte nainstalovaný.
 •  


  radávno, před první válkou, čaroděj Gul'dan vyhnal klan orků nazývaných Frostwolf do skrytého údolí hluboko v srdci Alterackých hor. Tam taky zůstali, až do té doby než přišel Thrall. Po Thrallovu triumfálním sjednocení klanů, Frostwolves, nyní vedeni orkem šamanem Drek'Tharem, se rozhodli zůstat v údolí, které tak dlouho nazývali svým domovem. Nedávno byl ale relativně mírumilovný klan vyrušen příchodem Trpasličí Expedice vedené Stormpikem, který v údolí postavil tábor, aby mohl pátrat po přírodních zdrojích a po prastarých památkách. Jejich přítomnost nakonec vzhrotila v krvavý konflikt s orky z klanu Frostwolf, kteří přísahali, že vyženou vetřelce ze své krajiny.
  • Lokace: Alterac/ Hillsbrad Foothils
  • Od levelu: 50
  • Maximum hráču: 40 na každé straně
  • Podmínka výhry: zabít nepřátelského generála

   


  rathi Basin se nachází v Arathi Highlands a je to rychlý a vzrušující battleground. Tato kotlina je bohatá na zdroje různých surovin a kvůli tomu je toto místo vyhledávané jak Hordou tak i Aliancí. Forsaken Defilers a League of Arathor přišli do Arathi Basin vést válku o tyto suroviny, aby je mohli získat na svou stranu a tím podpořit své vůdce.
  • Lokace: Arathi Highlands
  • Od levelu: 20
  • Maximum hráču: 15 na každé straně
  • Podmínka výhry: nasbírat 2000 surovin

   


  attleground nacházející se na jihu Ashenvalského lesa, Warsong Gulch, je nedaleko místa kde Grom Hellscream a jeho Orkové zničili kus lesa během třetí války. Několik Orků zůstalo v okolí pokračovat s odstraňováním lesa, aby pomáhali Hordě v její expanzi. Sami sebe nazvali Warsong Outriders. Noční elfové, kteří začali s masivním útokem, aby přebrali zpět lesy Ashenvalu, nyní soustředí celé své úsilí, Outridery odstranili ze svého území jednou a provždy. A tak, Silverwing Sentinels odpověděli na volání a přísahali, že si neoddechnou, dokud nebude poražený každý Ork poražen, nebo vyhnán z Warsong Gulch.
  • Lokace: Ashenvale
  • Od levelu: 10
  • Maximum hráču: 10 na každé straně
  • Podmínka výhry: 3 krát vzít nepřátelskou vlajku a donést na svou základnu

   


  ye of the Storm (Oko Bouře) je nový battleground, který se nachází v lokaci Netherstorm v Outlandu. Kombinuje zabírání strategických pozic (capture-and-hold) a kradení vlajky (capture the flag). Do battlegroundu může vstoupit 15 hráčů aliance a 15 hráčů hordy. Eye of the Storm battleground se rozprostíra na 2 ostrovech, které spojují 3 mosty. Na ostrovech najdete i 4 věže. Tyhle věže zabíráte a získáváte z nich postupně body. Na přostředním mostě se nachází vlajka, o kterou bojují obě frakce.
  • Pouze v datadisku The Burning Crusade
  • Lokace: Netherstorm
  • Od levelu: 60
  • Maximum hráču: 15 na každé straně
  • Podmínka výhry: získat 2000 bodů